بایدها و نبایدهای رنگ کردن اکستنشن مو: توصیه های حرفه ای برای یک نتیجه عالی

فهرست مطالب

اگر می خواهید رنگ اکستنشن موهای خود را تغییر دهید، می توانید با رنگ کردن آنها این کار را انجام دهید. اما مواردی وجود دارد که قبل از انجام آن باید به خاطر بسپارید.

مراقب باشید که رنگ بیش از حد به موهای اکستنشن خود نزنید، در غیر این صورت ممکن است رنگی خیلی تند داشته باشید.

اکستنشن مو نوعی مدل مو است که می تواند به موهای شما اضافه شود تا موهایتان بلندتر، ضخیم تر و حجیم تر شود. این کار یک سرمایه گذاری هست و شما می توانید با کوتاه کردن و حالت دادن به آنها مانند موهای طبیعی خود با آنها رفتار کنید.

با این حال، اگر به مهارت خود در استفاده از رنگ مو اطمینان ندارید، توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدن اکستنشن به یک آرایشگر مراجعه کنید. اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، می توانید اکستنشن های خود را در خانه رنگ کنید.

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که آیا اکستنشن موهایی که می‌خواهید رنگ کنید، اکستنشن مو انواع مختلفی دارد، در واقع موهای انسان هستند یا خیر. اگر موهای مصنوعی هستند، نمی‌توانید آن‌ها را رنگ کنید زیرا موهای مصنوعی از پلاستیک ساخته شده‌اند. اگر مطمئن نیستید که اکستنشن موی شما انسانی است یا مصنوعی، می‌توانید آزمایش سوختگی انجام دهید.

چطور بفهمیم اکستنشن موی شما انسانی است یا مصنوعی؟

یک برش کوچک از موها به طول حداقل 7سانتی‌متر بردارید. یک سر مو را بگیرید و سر دیگر را در معرض شعله قرار دهید، یک شمع یا کبریت این کار را انجام می‌دهد. اگر موها نورانی شد (مراقب باشید، می‌تواند در کمترین زمان بالا برود) و بوی ناخوشایند تولید می‌کند، در واقع اگر ذوب شود، پلاستیک است. لطفا مراقب باشید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا آتش نگیرد. توصیه می‌کنیم آزمایش را روی یک سینک پر از آب انجام دهید تا بتوانید پس از آتش گرفتن موهای سوزان را داخل آن بیندازید.

تیره کردن رنگ اکستنشن مو با روشن کردن آن متفاوت است. تفاوت در این است که وقتی موها را روشن می کنید، در فرآیند روشن شدن تمام رنگدانه های مو را از بین می برد. در مقابل، تیره شدن رنگ اکستنشن مو با افزودن رنگدانه به مو انجام می شود. بنابراین، وقتی اکستنشن مو را تیره می‌کنید، در واقع رنگ بیشتری به مو می‌دهید.

مراحل رنگ زدن موی اکستنشن شده

نحوه رنگ کردن موهای اکستنشن شده

برای رنگ زدن موهای اکستنشن شده باید دقت و حساسیت زیادی را به خرج بدهید زیرا ساختمان این موهای مصنوعی با ساختمان موهای طبیعی متفاوت هستند و علاوه بر این موی اکستنشن شده نیاز به مراقبت بیشتری دارد همچنین اگر تمایلی ندارید که موهای خود را رنگ بزنید می توانید موی مصنوعی با رنگ متفاوتی را به موها با رنگ طبیعی خود بیفزایید که با این کار موی اکستنشن شده لا به لای موی طبیعی قرار می گیرد و جذابیت موهای شما تکمیل می شود.

مراحل رنگ زدن موی اکستنشن شده

۱. ابتدا همه وسایل مورد نیاز نظیر ظرف مخصوص و فرچه رنگ مو و اکسیدان و رنگ موی مورد نظر و دستکش را آماده نمایید و اگر قسمتی از موی اکستنشن شده را در اختیار دارید می توانید رنگ مو را روی آن را امتحان کنید سپس اگر از رنگ موی اعمال شده راضی بودید آن را روی همه قسمت های مو اکستنشن شده اعمال کنید.

۲. رنگ مو و اکسیدان را به نسبت مناسب درون ظرف بریزید سپس موها را دسته دسته تقسیم کنید و به آن ها گیره بزنید و هر دسته را شانه بزنید و به کمک فرچه ، مو را به رنگ آغشته کنید و این کار را تکرار نمایید تا همه قسمت های مو به رنگ آغشته شود سپس به مدت ۳۰ تا ۴۰ صبر کنید تا رنگ موهای شما تثبیت شود.

۳. قبل از شستن موها مقداری از رنگ را بردارید تا رنگ ایجاد شده روی موهایتان را مشاهده نمایید سپس موهایتان را به آرامی و توسط آب ولرم و بدون استفاده از شامپو شستشو بدهید.

نکاتی برای رنگ زدن موی اکستنشن شده

۱.در صورتی که تمایل دارید موی خود را رنگ بزنید بهتر است قبل از اکستنشن کردن موها این کار را انجام بدهید سپس رنگ موی اکستنشن شده را با توجه به رنگ موهای خود انتخاب کنید.

۲. بهتر است قبل از رنگ زدن موی اکستنشن شده در مورد نحوه رنگ زدن صحیح آن اطلاعاتی را بدست آورید.

۳. برای رنگ زدن موی اکستنشن شده باید از اکسیدان با درصد کمتر از ۲۰ استفاده نمایید زیرا موی مصنوعی جنس خشک تری نسبت به موی طبیعی دارد از این رو اکسیدان قوی باعث رساندن آسیب جدی به مو می شود.

۴. خانم هایی که دارای پوست گرم می باشند بهتر است از رنگ مو با پایه زرد یا قرمز برای رنگ زدن موی خود استفاده نمایید زیرا این رنگ ها هماهنگی خاصی را با پوست گرم دارند و باعث می شوند تا موهای شما پرپشت تر به نظر برسند.

۵. خانم هایی که تن پوست آن ها سرد می باشد بهتر است برای رنگ زدن موی اکستنشن شده یا موی طبیعی خود از رنگ ها با پایه خنثی یا آبی استفاده نمایند همچنین این افراد در انتخاب رنگ مو اکستنشن خود انتخاب های بیشتری را دارند.

رزرو آنلاین