سایه های براق، مات و نیمه مات: همه آنچه باید در مورد سایه چشم بدانید

فهرست مطالب

اگر عاشق زیبایی هستید، احتمالاً حداقل 1000 بار در حین تماشای آموزش های آرایشی یوتیوب، اصطلاح “سایه چشم” را شنیده اید. معمولاً، این اولین سایه با رنگ متوسط است که آرایشگران روی پلک ها ترکیب می کنند تا هنگام شروع یک سایه چشم، شکل طبیعی ایجاد کنند. اما هدف واقعی سایه چشم چیست؟ و آیا همیشه نیاز به استفاده از آن دارید؟ برای دستیابی به بهترین ترین سطح، از آرایشگران حرفه ای و مربیان مشهور استفاده کردیم.

همه آنچه باید در مورد سایه چشم بدانید

نحوه انتخاب یک سایه سایه چشم


«به طور معمول، شما باید سایه ای تقریباً مشابه پوست خود را به عنوان رنگ مناسب انتخاب کنید. با این حال، این بستگی به ظاهری دارد که شما ایجاد می کنید. “اگر به دنبال ظاهری جذاب و ایده آل هستید

سایه زدن به روش صحیح و اصولی از این جهت مهم است که در بزرگتر، کوچکتر و فاصله بین چشم ها تاثیر بسزایی دارد. چیزی که باید قبل از استفاده از سایه در نظر بگیرید این است که آن را به گونه ای اعمال کنید که جذاب به نظر برسید نه آرایشتان! در ادامه به توضیح اصول صحیح سایه زدن می پردازیم.

قبل از استفاده از سایه چشم حتما صورت خود را بشویید و خشک کنید، سپس از کرم پودر یا کانسیلر استفاده کنید تا سطح پوست پلک شما کاملا صاف و بدون چین و چروک شود. نکته مهمی که در استفاده از سایه چشم باید به خاطر بسپارید این است که از سایه رنگ تیره برای گوشه های بیرونی پلک و سایه رنگ روشن برای گوشه های داخلی پلک استفاده کنید و برای طبیعی جلوه دادن آرایش، رنگ های چشم را ترکیب کنید.

پیشنهاد می شود که رنگ پایه آرایش چشم خود را از رنگ های روشن انتخاب کنید که باعث ماندگاری بیشتر آرایش می شود و رگه ای ایجاد نمی کند. علاوه بر این، استفاده از رنگ های مات برای پلک های پف کرده آرایش شما را طبیعی تر و متناسب با سن شما می کند. سایه چشم زیاد باعث می شود پلک های شما افتاده و پیرتر به نظر برسند، بنابراین به جای استفاده زیاد از سایه چشم از پرایمر استفاده کنید.

نحوه انتخاب یک سایه سایه چشم

انواع سایه های چشم

  • سایه چشم پودری
  • سایه پودری شل
  • پودری مات و نیمه مات
  • سایه پودری براق یا شاین
  • سایه پودری اکلیلی

چند نکته درباره استفاده از سایه چشم

در اینجا چند نکته در مورد استفاده از سایه چشم وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بهترین ظاهر خود را داشته باشید. سایه چشم بخش مهمی از آرایش شماست و اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را کسب کنید، حتما این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. از آنجایی که چشم ها اولین قسمتی از صورت هستند که علائم پیری را نشان می دهند، مهم است که سایه چشم را به گونه ای اعمال کنید که طبیعی و دقیق به نظر برسد. اگر می خواهید اشتباهات خود را اصلاح کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید رعایت کنید.

اکثر میکاپ آرتیست های حرفه ای بر این باورند که تعیین نوع چشم ها یک عامل کلیدی در آرایش چشم خوب است. زیرا ارزیابی و شناخت صحیح ابعاد و حالت طبیعی چشم تاثیر مستقیمی بر نحوه استفاده از سایه چشم دارد. برای مثال، اگر فردی چشم‌های کلاه‌دار دارد، باید بیشتر روی روشن‌کردن گوشه‌های داخلی چشم‌ها تمرکز کند تا درشت‌تر به نظر برسد.

چند نکته درباره استفاده از سایه چشم

تیره شدن چشم ها می تواند برای برخی افراد مناسب باشد، اما استفاده بیش از حد از سایه چشم می تواند تاثیر منفی روی چشم ها بگذارد. این کار نه تنها چشمان شما را کوچک‌تر و پلک‌هایتان را سنگین‌تر نشان می‌دهد، بلکه چهره‌تان را نیز پیرتر نشان می‌دهد.

سایه مناسب با رنگ پوست و چشم خود را خریداری کنید


مهم ترین نکته قبل از خرید پالت سایه چشم، رنگ لباس و رنگ پوست است. بهتر است از همان سایه رنگ لباس استفاده کنید تا زیبایی چشم ها دیده شود. اولین قدم در انتخاب سایه چشم، انتخاب رنگ پوست است. بهتر است با رعایت نکات زیر رنگ سایه مناسب را برای رنگ پوست خود انتخاب کنید:

پوست های گندمی با رنگ موهای تیره را می توان با رنگ های روشن مانند سبز، آبی، بنفش و بنفش کمک کرد. اگر از خط چشم با رنگ سایه استفاده کنید، چشمان شما جذاب تر به نظر می رسد. پوست های تیره باید از سایه های نقره ای و طلایی استفاده کنند و افرادی که پوست قهوه ای دارند می توانند از رنگ های بنفش، سبز و آبی استفاده کنند.

اگر پوست زیتونی دارید از رنگ های طلایی و سبز برای پشت پلک خود استفاده کنید. اگر پوست زردی دارید، می توانید از رنگ های خاکستری، آبی، صورتی و بنفش روشن برای مرکز چشم خود استفاده کنید و از رنگ مرتبط اما چند درجه تیره تر برای کناره های چشم خود استفاده کنید.

رزرو آنلاین