انواع بافت مو

همه چیز را در مورد مدل های بافت مو و انواع آنها بیاموزید

فهرست مطالب

آیا تا به حال خواسته اید یک مدل موی جدید را امتحان کنید اما مطمئن نبودید که کدام نوع بافت برای شما مناسب است؟ از بافت های مستقیم گرفته تا مدل های مواج و مجعد، گزینه های زیادی در مورد انواع بافت مو وجود دارد. در این پست وبلاگ، انواع مختلف سبک های بافت و انواع مختلف آنها را در آموزشگاه آرایشگری بانو فرجی بررسی می کنیم تا بتوانید ظاهر مناسب خود را پیدا کنید!

آیا در مورد مدل های بافت مو و انواع مختلف آن کنجکاو هستید؟ شما خوش شانس هستید! این پست وبلاگ در مورد انواع مختلف مدل های بافت مو و همچنین نحوه انتخاب مناسب برای ظاهر خود بحث خواهد کرد. بنابراین اگر آماده اید ظاهر جدیدی را امتحان کنید و همه چیز را در مورد مدل های بافت مو یاد بگیرید، به خواندن ادامه دهید!

1-بافت موی ساده

رایج ترین نوع بافت مو، بافت موی سه تکه ساده است که در بین مدل های بافت موی جدید بسیار آسان و سریعتر است. در مرحله اول آموزش بافت مو سه قسمتی ساده ابتدا موها را شانه کنید.

بافت موی ساده

2-بافت مو فرانسوی

یک نوع بافت محبوب است که اغلب برای خانم های جوان با موهای رنگ شده استفاده می شود. ظاهر موهای زیاد را می دهد و مخصوصاً برای موهای مشکی خوب است. بافت مو فرانسوی از جلوی سر شروع می شود و تا وسط جلوی سر ادامه می یابد و قسمت دیگری از مو در اطراف آن بالا می آید. بقیه موها را می توان به صورت ساده یا سه تایی حالت داد. به طور کلی در ابتدا یک ردیف بافت ساده بزنید

ر مرحله بعد، دو دسته باریک از موهای هر دو طرف سرتان را جدا کنید. اکنون سه دسته مو دارید. یک دسته از قبل و در این مرحله نیز دو دسته جدا کردید.

اکنون، دسته موی سمت راست را از روی دسته سمت وسطی عبور دهید. یک بار دیگر نیز همین کار را تکرار کنید. اما این بار دسته سمت چپ را از روی دسته میانی عبور دهید.

می توانید دسته موی بالای سر خود را که در ابتدا جدا می کنید با کش نبندید و همان دسته را به سه قسمت مساوی تقسیم کرده و بافت ساده اولیه را با آن شروع کنید.

یک بار دیگر دسته موی سمت راست را از روی دسته میانی رد کنید. اما این بار به جای اینکه بافت را مانند قبل ادامه دهید، یک دسته موی باریک از سمت چپ جدا کنید، به دسته سمت چپ اضافه کنید، و حالا آن را از روی دسته میانی عبور دهید. همین کار را برای سمت راست سر نیز انجام دهید و تا انتها به همین صورت پیش بروید و انتهای بافت را با کش پلاستیکی باریک ببندید.

بافت مو فرانسوی
بافت مو فرانسوی

3-بافت آفریقایی مو

بافت آفریقایی مو کار سختی نبوده و تنها به کمی حوصله و تمرین نیاز دارد. برای بافت مو آفریقایی کف سری یا کنار سری به مرطوب کننده، برس مو، کش مو و مهارت انگشتان دستانتان نیاز دارید.

ابتدا موهایتان را به ۴ تا ۶ بخش تقسیم نمایید. این تقسیم بندی‌ها اختیاری هستند و شما می‌توانید این مدل بافت مو را به صورت کج یا مستقیم روی موهای خود بزنید. برای تقسیم کردن موها باید قسمتی از سر و مو را برای بافتن انتخاب کنید و از همان جا اقدام به زدن بافت روی موهایتان نمایید. بقیه موهایتان را به جز ناحیه‌ای که انتخاب کرده‌اید به طرف دیگر سرتان، انتقال دهید. بخش نازکی از موهایتان را جدا کرده و بافت را از ابتدای رویش موها، شروع کنید.

اگر تقسیم‌بندی خوبی داشته باشید؛ در نهایت بافت زیبایی هم خواهید داشت. حال قسمتی از مو که قصد دارید بافت را از آنجا آغاز کنید به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس یک بافت ساده بر روی موها بزنید. گام بعدی این است که مقدار کمی از موهای زیر بافت را بردارید و به رشته وسط اضافه کنید و دوباره یک بافت ساده روی موهایتان بزنید. بار دوم دوباره مقدار بیشتری از مو را به لایه وسط اضافه کرده و ببافید. در واقع در هر مرحله سه رشته از موهایتان را بردارید و حین بافت مقداری مو به رشته وسطی اضافه کنید تا به انتهای موهایتان برسید. این کار را برای هر قسمت از مو انجام دهید. می‌توانید بافت را تا قسمت گردن ادامه داده یا روی گردن‌تان، رها کنید.

در هر مرحله که بافت را به انتهای موها می‌رسانید؛ باید انتهای موهایتان را با کمک گیره سر یا کش‌های ریز، محکم ببندید و شروع به بافتن بخش بعدی موهای خود نمایید. در پایان باید تمامی موهای بافته شده با کش مو فیکس شده باشند تا از باز شدن مجدد آن‌ها، جلوگیری شود.

بافت مو آفریقایی
بافت مو آفریقایی

3-بافت مو تیغ ماهی

با استفاده از کمی ژل مو موها را در طول بافت مرطوب نگه می دارید؛ یا می توانید پس از موج دار کردن موهایتان، شروع به بافتن کنید.موهایی که می خواهید ببافید را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. قسمت راست موها را با دست راست نگه داشته و با دست چپ ، مقدار کمی از موهای قسمت چپ را برداشته و به داخل بخش راست ببرید.

حال این کار را بر روی قسمت چپ موها انجام دهیداین کار (عبور قسمت کمی از سمت راست یا چپ، به قسمت مخالف) را آنقدر ادامه دهید تا به پایین مو ها برسید.

-بافت مو تیغ ماهی

4- بافت مو هلندی

مقداری مو از قسمت بالا بردارید و آن را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید: چپ، وسط و راست.قسمت سمت چپ را بردارید و ضربدر زیر قسمت وسط بیاورید

حالا قسمت سمت راست را بردارید و از وسط آن عبور دهید.
حالا ما شروع میکنیم به اضافه کردن موهای بیشتری یرای بافتن. بخش کوچکی از مو را که قبلاً در سمت چپ پایین است، بردارید و آن را با قسمت چپ فعلی ترکیب کنید.

مثل همیشه، هر دو را از زیر وسط ضربدر بزنید.

حالا همین کار را در سمت راست انجام دهید: مقداری مو بردارید و آن را با قسمت مناسب ترکیب کنید.

بافتن را تا انتهای گردن ادامه دهید. موهای بیشتری را در سمت راست اضافه کنید، از وسط عبور دهید. موهای بیشتری در سمت چپ اضافه کنید، از وسط عبور دهید تا تمام موهای شما بافته شود.

وقتی به پشت گردن خود رسیدید، در آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید که این شکلی است، سپس تمام موها را به پهلو ببرید و با یک قیطان سه رشته ای معمولی آن را تمام کنید.

بافت مو هلندی
بافت مو هلندی

بافت مو جدید دیگری هم با اسم های مختلف مانند بافت مو الماسی،  بافت مو کویین، فیداین و بی گره، بافت مو کره ای و درد …. هستند که در مقاله های دیگر آموزشگاه بانو فرجی برای شما گردآوردی خواهیم کرد. آموزشگاه زنانه ما را دنبال کنید تا بهترین و جدیدترین ایده ها را در اختیار شما بگذاریم.

اگر علاقمند به یادگیری حرفه ای و تخصصی تمامی بافت مو های حرفه ای هستید، آموزشگاه آرایشگری زنانه بانو فرجی غرب تهران ، از بهترین آموزشگاه بافت مو، با بهترین متد آموزشی و قیمت مناسب و ارائه مدرک بین امللی فنی حرفه ای دوره های آموزش بافت مو را برگزار می نماید.با استفاده از لینک زیر می توانید وارد صفحه دوره بافت مو شوید:

دوره حرفه ای آموزش بافت مو

در صورت داشتن ابهام یا سوال دمیتوانید در قسمت تماس با ما در  آموزشگاه آرایشگری زنانه غرب تهران بانو فرجی در با مجموعه ما تماس بگیرید❤️💕

رزرو آنلاین