How to Apply Simple Makeup

چگونه یک میکاپ ساده داشته باشیم؟ آموزش گام به گام تصویری در 10 مرحله

فهرست مطالب

1-آماده سازی صورت خود برای آرایش

آماده سازی صورت خود برای آرایش

قبل از آرایش کردن، مهم است که صورت خود را بشویید تا آرایش شما به آرامی انجام شود. از یک پاک کننده ملایم صورت برای پاک کردن هرگونه آلودگی و چربی از روی پوست خود استفاده کنید، سپس صورت خود را با یک حوله تمیز خشک کنید.

اگر اثری از آرایش روی پوست شما باقی مانده است، از یک پنبه یا سواب آغشته به پاک کننده آرایش استفاده کنید تا آن را پاک کنید. از استفاده از شوینده های حاوی لایه بردار خودداری کنید، زیرا می توانند پوست شما را قرمز کنند.

2-صورت خود را مرطوب کنید.

صورت خود را مرطوب کنید

برای اینکه پوست خود را نرم و مرطوب نگه دارید، از مرطوب کننده استفاده کنید. مقداری از مرطوب کننده را به اندازه یک نخود به طور یکنواخت روی صورت خود بمالید. اجازه دهید مرطوب کننده به مدت پنج دقیقه خشک شود.

اگر مستعد تحریک پوست هستید، از مرطوب کننده های بدون عطر استفاده کنید.

اگر پوست شما به طور طبیعی چرب است، از مرطوب کننده ای استفاده کنید که حاوی چربی اضافی نباشد.

3-استفاده از پرایمر

How to use primer?

پرایمر معمولاً برای ایجاد یک پایه صاف برای فونداسیون، کاهش درخشندگی و کمک به ماندگاری آرایش در طول روز استفاده می شود.

برای استفاده، مقداری پرایمر به اندازه نخود را روی نوک انگشت خود بزنید و در امتداد استخوان گونه، بالای ابروها و در امتداد پل بینی خود بکشید.

از انگشتان خود برای پخش یکنواخت پرایمر تا لبه ها استفاده کنید. اجازه دهید پرایمر چند دقیقه روی صورتتان بماند. این روش کاربرد یک لایه پرایمر سبک و یکنواخت ایجاد می کند که می تواند به شما کمک کند که کرم پودر به طور طبیعی روی صورت شما قرار بگیرد.

4-ایجاد چهره ای یکنواخت و طبیعی

ایجاد چهره ای یکنواخت و طبیعی با هایلایت های ظریف

برای ایجاد چهره ای یکنواخت و طبیعی با هایلایت های ظریف، می توانید از کرم پودری با سایه روشن تر در مرکز صورت خود و سایه کمی تیره تر در امتداد محیط استفاده کنید.

همچنین می توانید از پودر یا کرم هایلایت کننده برای اضافه کردن روشنایی ظریف به مرکز صورت خود استفاده کنید.

برای ارزیابی رنگ پوست خود، به دنبال مناطقی از پوست خود باشید که ناهموار هستند. این می تواند ناشی از رنگدانه های بیش از حد باشد که با لکه های تیره، لکه ها و کک و مک مشخص می شود.

وجود اسکار، به خصوص اسکار آکنه، و لکه های خورشیدی نیز نشانگر رنگ ناهموار پوست است. هنگام استفاده از فونداسیون و کانسیلر، اقدامات بیشتری برای پوشاندن این مناطق مشکل دار انجام دهید.

همچنین بخوانید : آموزش کشیدن و پر کردن ابروها با مداد ابرو

5-یکدست کردن رنگ پوست و ایجاد پایه ای برای بقیه آرایش

یکدست کردن رنگ پوست و ایجاد پایه ای برای بقیه آرایش

فونداسیون به گونه ای طراحی شده است که با صاف کردن مناطقی که بیش از حد رنگدانه، قرمز یا دارای نقص هستند، پوستی یکدست تر ایجاد کند. برای دستیابی به ظاهری طبیعی، فونداسیون را فقط در قسمت هایی از صورت خود که نیاز به پوشش دارند، بمالید.

از یک براش زیرسازی، اسفنج آرایشی یا انگشتان خود استفاده کنید تا فونداسیون را به طور یکپارچه با پوست طبیعی خود ترکیب کنید. برای محافظت بیشتر، به دنبال کرم پودر میتوانید کرم ضدآفتاب BB با SPF 30 باشید.

6- استفاده از کانسیلر برای پوشاندن لکه ها و عیوب

از کانسیلر برای پوشاندن عیوبی استفاده می شود که کرم پودر شما قادر به برطرف کردن آنها نبود. با استفاده از برس مقدار کمی کانسیلر را روی لک ها و اطراف لبه های بینی خود بزنید. مقدار زیادی کانسیلر را زیر چشم خود بزنید تا سیاهی دور چشم را بپوشانید. نواحی اعمال را با انگشتان خود لمس کنید تا کانسیلر ترکیب شود. برای داشتن ظاهری طبیعی، از کانسیلری استفاده کنید که یک درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد.

7-استفاده از پودر فیکس

برای استفاده از پودر، از یک براش بزرگ استفاده کنید تا آن را با الگوی W روی صورت خود بمالید، از گوشه سمت چپ بالای خط موی خود شروع کنید و تا استخوان گونه، از روی پل بینی، به سمت استخوان گونه مقابل بروید. و تا گوشه سمت راست بالای خط موی شما.

پودرهای شفاف برای هر رنگ پوستی مناسب هستند و می توانند به انعکاس نور کمک کنند تا به پوست شما درخشندگی طبیعی بدهد.

8-رژگونه را به گونه های خود بزنید

رژگونه را به گونه های خود بزنید

برای داشتن ظاهری طبیعی، به جای برنزه کننده، رژگونه روی گونه های خود قرار دهید. رنگ رژگونه ای را پیدا کنید که به رنگ طبیعی شما نزدیک باشد و آن را روی سیب های گونه خود بمالید. آن را با هم مخلوط کنید تا طبیعی به نظر برسد.

9-مژه های خود را فر کنید و یک لایه نازک ریمل بزنید

Makeup: Beautiful Brown Eyes
مژه های خود را فر کنید و یک لایه نازک ریمل بزنید

برای داشتن مژه هایی زیبا، ابتدا آن ها را با ابزار مخصوص فر کنید. سپس از یک برس نازک برای زدن ریمل استفاده کنید. بسته به اینکه می خواهید مژه هایتان چقدر تیره به نظر برسند، می توانید یک یا دو بار ریمل بزنید

اگر مژه های شما در حال حاضر بسیار تیره هستند، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. اگر هنگام زدن ریمل یا سایه چشم اشتباه کردید، نگران نباشید! برای تمیز کردن آن می توانید از دستمال پاک کننده آرایش استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  لیفت مژه چگونه چشمان شما را بزرگتر و زیباتر نشان می دهد؟

10- آرایش لب

Lip Blush | Ivey Artistry

ظاهر خود را با رژ لب یا براقی که لب هایتان را طبیعی تر نشان می دهد، به پایان برسانید. رژ لب صورتی روشن، هلویی یا شنی رنگ انتخاب کنید. مقدار کمی رژ لب را روی لب پایینی خود قرار دهید و سپس لب های خود را به هم بمالید. همچنین می توانید یک براق کننده لب شفاف اضافه کنید.

رزرو آنلاین