5روش آسان پاک کردن ژل لاک در خانه

فهرست مطالب

اگر به دنبال راهی آسان و بدون دردسر برای پاک کردن ژل لاک خود در خانه هستید، به جای درستی آمده اید! ما بهترین نکات و ترفندها را برای پاک کردن ژل لاک بدون نیاز به رفتن به سالن گردآوری کرده ایم. به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چگونه می توانید به راحتی لاک ژل خود را در چند مرحله ساده پاک کنید.

پاک کردن ژل لاک در خانه

روش آسان پاک کردن ژل لاک در خانه

متاسفانه، با یک ریموور معمولی ژلیش ناخن نمی‌توانید ژلیش ناخن را بردارید زیرا مانیکورهای ژلی در لایه‌های مختلف به کار می‌روند و با لامپ‌های فرابنفش یا LED تثبیت می‌شوند. بنابراین، نمی‌توانید با یک بار سوهان کشیدن یا مالیدن مواد مختلف به سرعت از شر آنها خلاص شوید.

چگونه لاک ناخن را بدون استون پاک کنیم

هرگز ژلیش را پوست نکنید. تکرار می‌کنیم: ژلیش را پوسته پوسته از ناخن جدا نکنید. شرایط شما را کاملا درک می‌کنیم اما باید در برابر برداشتن ژلیش ناخن دست و پا از طریق پوست کندن و لایه لایه برداشتن آن مقاومت نشان دهید زیرا واقعا به بستر ناخن و سطح آن آسیب جدی خواهید رساند. نتیجه چه می‌شود؟ خط افتادن‌های بادوام و طولانی مدت روی ناخن که به این زودی‌ها جبران نمی‌شوند.

آب‌رسانی کنید. روغن کوتیکل و کرم‌هایی که حاوی رطوبت بالایی هستند بهترین دوست ناخن شما در فرایند برداشتن ژلیش ناخن به شمار می‌شوند زیرا استعمال مواد شیمیایی سخت و خشن می‌تواند منجر به بی‌آبی شدید ناخن‌هایتان شود.

پاک کردن ژل لاک در خانه

پاک کردن لاک ژلیش ناخن با استون

روش اولی که می توانید برای پاک کردن لاک ژل انجام دهید، استفاده از استون است. با توجه به توصیه یک متخصص، سعی کنید این عمل را در فضای باز یا فضایی با تهویه مناسب انجام دهید. زیرا تنفس استون برای ریه بسیار مضر است. در انجام این کار عجله نکنید و حدود ۳۰ دقیقه زمان در نظر بگیرید. برای پاک کردن لاک ژل در خانه توسط استون این مراحل را طی کنید.

با استفاده از سوهان، روی ناخن هایتان را کمی سوهان بکشید. در این قسمت لایه رویی لاک ژل از بین می رود.

دستان خود را بشوئید یا با استفاده از فرچه ذرات اضافی را از روی ناخن های خودپاک کنید . پوست اطراف ناخن و سر انگشتانتان را با روغن یا وازلین چرب تا کنید تا پوست دستتان در اثر برخورد با استون دچار خشکی یا سوختگی نشود.

پنبه را به استون آغشته کنید. هر کدام را روی یکی از ناخن ها قرار دهید.

روی پنبه ها را با فویل آلومینیومی بپیچید.۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد از آن فویل و پنبه را از روی ناخن بردارید.

با استفاده از ابزار مانیکور ژل باقی مانده را از روی ناخن جدا کنید.

پاک کردن لاک ژلیش ناخن با استون

مواد طبیعی و گیاهی برای پاک کردن لاک ناخن

چگونه می توان لاک ناخن را بدون استفاده از لاک پاک کن و به صورت طبیعی پاک کرد؟

این ممکن است کمی شما را شگفت زده کند که به طور طبیعی بتوانید بدون استفاده از لاک پاک کن، لاک ناخن خود را پاک کنید. حتی این داروهای خانگی پاک کردن لاک ناخن، می توانند به شما کمک کنند که لاک ناخن را از پوست، مو و لباس های خود نیز پاک کنید. این ترفندها از مراحل بسیار ساده و آسانی تشکیل شده اند. می توانید این مراحل را بدون هیچ مشکلی دنبال کنید. بنابراین، بیایید داروهای پاک کننده لاک ناخن دست ساز خود را مشاهده کنیم.

1. استفاده از آبلیمو و سرکه برای پوست

لیمو و سرکه دو ماده بسیار معمول در هر آشپزخانه ای بوده و در هر خانه ای موجود هستند. حلال آنها می تواند جایگزین مناسبی برای پاک کردن لاک ناخن باشد. آب مرکبات با ترکیبات اسیدی آن با سرکه مخلوط می شود و یک حلال طبیعی ایجاد می کند که به پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از استون کمک می کند. لازم نیست در مورد نسبت اختلاط آنها هراس داشته باشید. تنها به یک لیمو، و سرکه به مقدار کافی برای تبدیل آن به حلال نیاز دارید. سپس از مراحل ذکر شده در این قسمت پیروی کنید.

 • نصف لیمو را له کرده و کمی سرکه به آن اضافه کنید و آنها را در یک کاسه مخلوط کنید.
 • مطمئن شوید که مقدار کافی حلال تهیه می کنید، زیرا باید تمام انگشتان خود را در آن خیس کنید.
 • اکنون انگشتان خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه در این حلال خیس کنید.
 • اما انگشتان خود را به مدت طولانی در آن خیس نکنید.
 • پس از خیس کردن، کافی است تا ناخن های خود را با پارچه های نخی پاک کنید.
 • اجازه ندهید که ناخن های شما خشک شوند. ناخن های خود را هنگامی که مرطوب هستند، پاک کنید.

پاک کردن لاک بدون استون با خمیردندان

تمام چیزی که نیاز دارید مقدار ی خمیر دندان است. بهتر است خمیر دندان های سفید را که حاوی اتیل استات هستند، انتخاب نمایید. برای پاک کردن لاک موارد زیر را انجام دهید:

 • روی ناخن خود مقداری خمیر دندان بمالید.
 • با یک تکه پنبه یا مسواک قدیمی خمیر دندان را روی ناخن بمالید.
 • این کار را تا زمانی که لاک کاملاً پاک شود، ادامه دهید.
 • پس از پاک کردن لاک ها دست ها را به خوبی با آب بشویید و روی ناخن ها و دست ها کرم نرم کننده بزنید.

پاک کردن لاک بدون استون با اسپری مو

مانند اسپری بدن اسپری مو هم می تواند انتخاب مناسبی باشد. بعد از اسپری کردن ناخن ها به روش بالا سریع با پنبه مرطوب لاکها را پاک کنید چون اسپری مو خیلی خشک و شکننده می کند.

پاک کردن لاک بدون استون با ضد عفونی کننده های دست

از ضدعفونی کننده های دست نیز می توانید برای پاک کردن لاک ناخن بدون استفاده از لاک پاک کن استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید ناخن های خود را به مدت 20 دقیقه در آب گرم خیس کنید وسپس با یک توپ پنبه ای آغشته به ضد عفونی کننده دست ناخن های خود را مالش دهید تا لاک ناخن پاک شود. برای پاک کردن لاک ناخن خود از پارچه زبر استفاده کنید.

عطر روشی برای پاک کردن لاک بدون استون

افرادی که عطراستفاده می کنند انواع گوناگون آن را در منزل دارند، دقت کنید که عطرها علاوه بر خوشبوکردن محیط می توانند به عنوان لاک پاکن هم مورد استفاده قرار گیرند به همین منظور پنبه را درون عطرخیس کنید و به آرامی روی لاک های ناخن به کشید.

آب گرم و پارچه خشک روشی ساده برای پاک کردن لاک بدون استون

یکی دیگر از روشهای طبیعی خیس کردن انگشتان در کاسه ای از آب است تا زمانی که لاک ها نرم شود و معمولاً بیشتر از 20 تا 25 دقیقه زمان نمی برد. وقتی دست را از آب بیرون می آورید به آرامی با پارچه خشک و روی ناخن ها بکشید تا پاک شود البته مراقب باشید آب خیلی داغ نباشد تا دستتان بسوزد، باید بدانید که هرجنس لاکی با آب گرم و پارچه خشک شاید پاک نشود اما برای اکثر لاک ناخن ها این روش موثر است.

ترکیب لیمو و سرکه محلول طبیعی برای پاک کردن لاک بدون استون

ترکیب لیمو و سرکه را جایگزین استون کنید تا روشی سالم باشد و آسیبی به دست نرساند، برای این منظور:

1 قاشق آبلیمو و 1 قاشق سرکه را با هم ترکیب و همه انگشتان را 5 تا 10 دقیقه در آب گرم قرار دهید و بعد پنبه را آغشته به این ترکیب کنید و به آرامی روی ناخن 10 تا20ثانیه بکشید تا پاک شود.

پاک کردن لاک بدون استون با ترکیب آب اکسیژنه و آب گرم

برای پاک کردن لاک هایتان دو واحد آب اکسیژنه و یک واحد آب گرم را مخلوط کرده و ناخن هایتان را ده دقیقه درون آن قرار دهید وسپس با سوهان ناخن لاک را جدا کنید. آب هر چه داغ تر باشد راحت تر لاک ناخن تان پاک می شود.

پاک کردن لاک با لاکی دیگر !

جالب است بدانید خود لاک می تواند لاک ناخن را در خود حل کند. برای پاک کردن لاک ناخن از لاک هایی که زود خشک نمی شوند، استفاده کنید تا لاک قدیمی به حالت مایع باز گردد و پاک شود. تاپ کوت های معمولی نیز گزینه خوبی هستند. زمانی که از لاک بعنوان پاک کننده لاک قدیمی استفاده می کنید، لازم نیست که همه ناخن هایتان را لاک بزنید.

بلافاصله بعد از اضافه کردن لاک جدید، لاک ناخن قدیمی را با حوله کاغذی پاک کنید. در این روش، از توپ پنبه ای استفاده نکنید زیرا تار های پنبه به لاک مرطوب می چسبند در نتیجه لاک را به خوبی نمی تواند پاک کند. ممکن است قبل از اینکه لاک بطور کامل پاک شود، مجبور شوید این کار را ٢ یا ٣ بار انجام دهید.

ترفند استفاده از چسب برای پاک کردن لاک بدون استون

این ترفند برای تمام لاک ناخن ها جوابگو نیست و برای لاک ناخن های اکلیل دار بهترین گزینه است. قبل از لاک زدن ناخن خود، چسب سفید رنگ را با آب مخلوط کرده و مخلوط را درون یک ظرف خالی لاک ناخن قرار دهید. سپس یک لایه از آن را بر روی ناخن خود بمالید و اجازه دهید خشک شود.

هنگامی که چسب به طور کامل خشک شد، آنگاه لاک ناخن اکلیلی دلخواه خود را بر روی ناخن اعمال کنیدو صبر کنید تا آن نیز خشک شود.هر زمان که مایل باشید، می توانید لاک ناخن خود را با برداشتن لایه چسب از ناخن پاک کنید. یا ناخن خود را در آب گرم خیس کرده و آن را به صابون آغشته کنید و سپس با یک خلال دندان یا گوشه گیر لاک را از روی ناخن بکشید.

پاک کردن لاک بدون استون

نتیجه و نکات :

 • لاک شما هر چه تیره تر باشد دیرتر پاک خواهد شد.
 • پس از استفاده از لاک پاک کن ها حتما دستان خود را بشویید و سپس برای جلوگیری از خشکی و شکنندگی ناخن های خود از مرطوب کننده یا روغن زیتون یا نارگیل استفاده نمایید.
 • واضح است که پاک کننده های بالا مانند استون عمل نخواهند کرد. اما می توانید با صبر و حوصله آنها را امتحان کنید.
 • هنگامی که ناخن های خود را در آب داغ قرار می دهید، مواظب باشید انگشتانتان نسوزد.
 • در این مقاله در رابطه با روش های برداشتن لاک ژلیش در خانه مطالبی را آموختیم. همانطور که در متن مقاله اشاره کردیم استفاده از برخی روش ها مانند سوهان کشیدن برای افراد مبتدی توصیه نمی شود، چراکه می تواند باعث وارد شدن آسیب های جدی به ناخن ها شود در صورتی که برخی روش ها مانند استفاده از استون و فویل می تواند برای تمامی افراد از مبتدی تا حرفه ای موثر باشد.
 • همچنین دو مورد از ابزارهای جدیدی که برای برداشتن لاک ژلیش به کار می روند را نیز همراه با روش استفاده از آن ها به شما معرفی کردیم.
 • در پایان امیدواریم مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشند و از شما درخواست می کنیم تا در صورتی که روش های دیگری را برای پاک کردن لاک ژلیش می شناسید، از طریق بخش ارسال دیدگاه با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

رزرو آنلاین